Tipy, recenze, návody

Vloženo: 05/12/2010
V minulém díle jsem popsal pár zakladních bodů týkajících se fotopastí. Dnes bych se chtěl zmínit o tom k čemu se dá taková fotopast použít.
FOTOPAST II.
Vloženo: 30/11/2010
Fotopast není žádná novinka. První fotopasti pro zachycení divoce žijících zvířat přišly na svět již v době kinofilmu (ne-li dříve :o) a i já někdy před deseti lety uvažoval o přeměně mé Minolty 505si super na takové zařízení. Po tomto plánu mi zbylo v šuplíku jen pohybové čidlo, které mi tenkrát věnoval kamarád když ho vymontoval z firmeního WC kde už neplnilo svůj účel.
FOTOPAST I.
Vloženo: 29/10/2010
Blíží se zima a to je období vhodné k fotografování drobných pěvců kolem krmítek. Každý rok se snažím připravit kolem domu několik takových míst, kde pravidelně sypu, abych mohl pozorovat a fotografovat zimní návštěvníky naší zahrady. Letos jsem to trošku vylepšil a vymyslel jsem si jedno přemisťovací foto stanoviště na kterém v těchto dnech ladím poslední detaily a zkouším první fotky.
Focení drobných pěvců v zimě - „krmítkovník“
Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce
Poslední komentáře:
David
15/05/2021

Ahoj. Dneska jsem měl obrovské štěstí, viděl jsem 6 mloků. Ano .... byl jsem obrazně "na lovu mloků" kvůli focení. Asi ideální je, si nejdříve o nich něco přečíst, jak žijí atd. Ano bral jsem je do ruky, ale nikam…
Jirsa
18/04/2021

Posláno. Ať se zadaří. R.
Milan
14/04/2021

Dobrý den, prosím o zaslání plánku budky pro puštíka a sovy pálené. Děkuji Milan Veselý
Jirsa
28/03/2021

Dobrá práce! Díky za sdílení. Jirsa
Karel Klewar
22/03/2021

V listopadu 2020 jsme vyvěsili naší první budku pro puštíka obecného, který nám v létě houká nad táborem. Letos v únoru budku objevil a zabydlel se :). Máme u budky fotopast, která jeho nastěhování zachytila: https://www.youtube.com/watch?v=SDAGFTFit2c