Druhy

Vloženo: 14/08/2016
Střízlík obecný je jeden z našich nejmenších ptáků. Můžeme ho potkat v lese jak poskakuje na hromadách větví a někdy i po zemi. Je to takový malý neposeda a tak i jeho focení je obtížnější.
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes)
Vloženo: 24/08/2014
Jde o saprofytickou houbu, která roste na humózní půdě nebo na velmi trouchnivém dřevě. Potřebuje vyšší vlhkost substrátu a mikroklimatu a částečné zastínění. U nás ji můžeme nalézt zejména v teplých listnatých a smíšených lesích s mírně kyselou půdou. Ale také na okrajích luk v travnatém porostu.
Květnatec Archerův (Clathrus archeri)
Vloženo: 18/02/2013
V předchozím článku jsem se věnoval naší největší šelmě, medvědu hnědému. V tomto článku bych se rád zaměřil na dalšího člena velké karpatské trojky a to rysa ostrovida. Základní údaje Český název: rys ostrovid Vědecký název: Lynx lynx Délka těla: až 80 - 120 cm, delká ocasu 20 až 25cm Výška v kohoutku: až 70 cm Hmotnost: až 18 - 35 kg (pozn.: samice jsou lehčí).
Rys ostrovid (Lynx Lynx)
Vloženo: 12/01/2013
V Karpatech můžeme narazit na tři velké šelmy. A to na medvěda hnědého, vlka obecného a rysa ostrovida. Já jim říkám karpatská velká trojka. V tomto článku se zaměřím na největší z těchto šelem a to medvěda hnědého. Základní údaje Český název: medvěd hnědý Vědecký název: Ursus arctos Délka těla: 2 – 4 m
Medvěd hnědý (Ursus arctos)
Vloženo: 06/07/2012
Jasoně červenookého řadíme do čeledi otakárkovitých a v České republice jde o největší druh motýla, se kterým se můžeme ve volné přírodě setkat. Žije v alpínkých ekosystémech na horských skalnatých loukách s výskytem hostitelské rostliny. Bohužel během 20. století jeho původní přirozená populace vyhynula. Poslední exemplář byl nalezen v roce 1935 poblíž Znojma. V 80. létech byla v rámci reintrodukčního programu vysazena nová populace .....
Jasoň červenooký (Parnassius apollo)
Vloženo: 07/04/2012
Šafrán karpatský je vytrvalá bylina rostoucí z podzemní hlízy. Listy má přízemní, čárkovitě kopinaté s bílým pruhem a rostou až po odkvětu. Z hlízy vyrůstá jeden přízemní květ, okvětní lístky mají na konci temnou skvrnu. Vyskytuje se na horských loukách v oblasti Karpat.
Šafrán karpatský (Crocus heuffelianus)
Informace o pozorování živočichů v CHKO Beskydy Východy a západy slunce a měsíce
Poslední komentáře:
David
15/05/2021

Ahoj. Dneska jsem měl obrovské štěstí, viděl jsem 6 mloků. Ano .... byl jsem obrazně "na lovu mloků" kvůli focení. Asi ideální je, si nejdříve o nich něco přečíst, jak žijí atd. Ano bral jsem je do ruky, ale nikam…
Jirsa
18/04/2021

Posláno. Ať se zadaří. R.
Milan
14/04/2021

Dobrý den, prosím o zaslání plánku budky pro puštíka a sovy pálené. Děkuji Milan Veselý
Jirsa
28/03/2021

Dobrá práce! Díky za sdílení. Jirsa
Karel Klewar
22/03/2021

V listopadu 2020 jsme vyvěsili naší první budku pro puštíka obecného, který nám v létě houká nad táborem. Letos v únoru budku objevil a zabydlel se :). Máme u budky fotopast, která jeho nastěhování zachytila: https://www.youtube.com/watch?v=SDAGFTFit2c